سؤالات متداول
1- روند کلی کار آزمایشگاه چگونه است؟
کاربر در سایت ثبت نام نموده با نام کاربری و رمز عبورخود وارد کارتابل شخصی خود میشود فرم درخواست را دقیقا بر اساس راهنما پر کرده ثبت مینماید فرم ثبت شده در آزمایشگاه بررسی و پیش فاکتور از طریق همان کارتابل برای درخواست دهنده ارسال میگردد مبلغ پیش پرداخت اعلام شده (50 درصد مبلغ کل) میبایستی از طرف درخواست دهنده پرداخت و فیش واریزی در کارتابل (درقسمت اعلام واریزی) بارگذاری بشود که بمنزله ی عقد قرار داد هست بعد از این مرحله نمونه ها در آزمایشگاه قابل دریافت خواهند بود . بعد از تحویل نمونه ها به آزمایشگاه درخواست محقق در نوبت کاری قرار گرفته و در بازه ی زمانی تعیین شده آزمایشات انجام میشوند بعد از اتمام کار فاکتور نهایی صادر و تخفیفهای شبکه ی آزمایشگاهی صادره از طرف شبکه اعمال میشود فاکتور در کارتابل بارگذاری و توسط درخواست دهنده تسویه میگردد سپس نتایج همراه پروتوکلها برای مشتری از طریق ایمیل saracosite@gmail.com ارسال میشود. در صورت بروز هر نوع مشکل در رابطه با نتایج مجددا موارد از طریق کارتابل و یا ایمیل قابل بارگذاری میباشد.
2- آیا تمام کیتها و آنتی بادیها در بانک آزمایشگاه موجود هست ؟
خیر. بانک آزمایشگاه پویا بوده بسیاری از انتی بادیها و کیتها در طی شش سال فعالیت آزمایشگاه خریداری و استفاده یا ذخیره شده اند برخی هم اکنون موجود هستند وبرخی دیگر در بازه زمانی نسبتا کوتاه خریداری میشوند البته اینکه انتی بادی موجود باشد یا درلیست خرید قرار بگیرد در قیمت تمام شده برای مشتری تاثیر گذار نیست.
3- آیا امکان دریافت کاتالوگ ها وجود دارد؟
بلی. کاتالوگ و پروتکل تمامی مراحل کاری با توضیحات لازم در اختیار مشتریان قرار داده میشود.
4- آیا آزمایشگاه در قبال داوری مقالات مسئولیتی میپذیرد؟
بله. پاسخگویی به تمام موارد علمی مرتبط با مراحل آزمایشگاهی و کیفیت نتایج آزمایش های درخواستی بر عهده آزمایشگاه میباشد. در هر زمان، آزمایشگاه خود را موظف میداند در مورد رفع نواقص و موارد مرتبط با آنالیز ها برای reviewer های مجلات پاسخ قانع کننده ای ارائه نماید. این مورد فقط شامل revise هایی خواهد شد که از طرف دفتر مجله فرستاده شده باشند.
5- آیا امکان نگهداری نمونه ها در آزمایشگاه وجود دارد؟
خیر مگر در صورت نیاز متقاضی که در این شرایط نمونه ها حداکثر تا 6 ماه در آزمایشگاه قابل نگهداری میباشند. البته نمونه هایی که روی انها بلاتینگ انجام شده تا یکسال در دیپ فریز نگهداری میشود تا در صورت نیاز در مرحله ی داوری دسترسی به نمونه وجود داشته باشد.
6- آیا امکان ارسال نمونه ها و دریافت نتایج به صورت غیر حضوری وجود دارد؟
بله اساسا" پلت فرم آزمایشگاه بصورت انلاین طراحی شده است کلیه ی مراحل اعم از سفارش , واریز وجوه , تبادل اطلاعات و دریافت نتایج بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام میشود.
7- آیا آزمایشگاه مایل به خرید کیت ها و مواد باقی مانده محققین میباشد؟
خیر.
8- آیا امکان خرید مواد از آزمایشگاه وجود دارد؟
فعلا خیر. آزمایشگاه صرفا خدماتی میباشد.
9- نحوه ی پرداخت هزینه ها به چه صورت خواهد بود؟
این قسمت بسته به میزان تخفیفهای شبکه ی آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی حداقل بصورت سالانه متغییر میباشد . و همراه پیش فاکتوراطلاع رسانی میشود.
10- نحوه ی تخصیص تخفیفهای شبکه به چه شکلی هست؟
آزمایشگاه تحقیقاتی سارا تخفیفهای شبکه آزمایشگاهی را در کلیه فاکتورهای خود اعمال مینماید. البته تخفیفات شامل خدماتی خواهند بود که تا تاریخ تعیین شده از طرف شبکه بطور کامل انجام و فاکتور نهایی صادر و تسویه حساب با مشتری انجام شده باشد. در پایان پروسه ی کاری و هنگام تسویه ی نهایی کد ملی درخواست دهنده در کارتابل شبکه وارد و آیتمهای درخواست در کارتابل شبکه وارد میشود شبکه با توجه به اعتبار فرد و مبلغ فاکتور و موارد درخواستی مشخص مینماید که فرد چه مبلغی را میتواند برای این فاکتور استفاده نماید
11- آیا امکان حضور در آزمایشگاه در زمان انجام آزمایش ها وجود دارد؟
خیر. به جهت اینکه آزمایشگاه آموزشی نبوده و مجوز کار آموزشی ندارد.